Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach

2021-04-01 9:03 NAU PAP.
Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach
Autor: diecezja gliwicka Biskup gliwicki Jan Kopiec podczas uroczystości pogrzebowych Księdza Biskupa Gerarda Kusza

Biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup pomocniczy tej diecezji Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirusem. Taką informację podał w środę, 31 marca wieczorem rzecznik tamtejszej kurii ks. Krystian Piechaczek. Obaj biskupi do 11 kwietnia nie będą uczestniczyli w mszach. Kuria zaapelowała do wszystkich wiernych, którzy byli ostatnio na mszy z udziałem biskupów.

Biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki otrzymali dodatnie wyniki testów na koronawirusa. W związku z tym odwołana została Msza Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek, zaś liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w katedrze gliwickiej zgodnie z planem przez miejscowych kapłanów. Sami biskupi odwołują swoją obecność na mszach św. do 11 kwietnia.

- Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi bezpośredni kontakt, prosimy o baczną obserwację swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem - napisał kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach ks. Sebastian Wiśniewski.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach od 6 do 9 kwietnia nie będzie przyjmowała interesantów; wszystkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub mailowo. Kuria przypomina w komunikacie kanclerza wszystkim księżom o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach. Apeluje także do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń.

- Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji księży biskupów, wszystkich chorych, służby zdrowia oraz o szybkie ustąpienie panującej epidemii - dodał ks. Wiśniewski.

W woj. śląskim potwierdzono ostatniej doby 6092 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie od początku pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił w środę, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań i hospitalizacji. Szef resortu zdrowia brał tego dnia udział w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach.(PAP)

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!
Źródło: Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany