Jacek Jaworek jednak ukrywa się w Świętokrzyskiem? Wpłynęły kolejne zgłoszenia!

i

Autor: Śląska Policja

Borowce. Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Policja apeluje, by nie spacerować po okolicznych lasach

2021-07-16 9:42

Borowce - wciąż trwają poszukiwania Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo trzech osób. To największa od kilku lat obława w naszym kraju. Policja apeluje, by mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona (pow. częstochowski) w najbliższych dniach nie urządzali sobie wycieczek w tereny leśne w tych okolicach.

Borowce: zabójstwo trzech osób. Podejrzany Jacek Jaworek

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają od soboty. Mężczyzna podejrzany jest o potrójne zabójstwo, do którego doszło w minioną sobotę we wsi Borowce w gminie Dąbrowa Zielona (pow. częstochowski). Jacek Jaworek - jak wskazują ustalenia policji - zastrzelił swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi syn przeżył tylko dlatego, że zdążył schować się przed napastnikiem.

Raport z anteny 15.07, godz.10

Jacek Jaworek poszukiwany przez policję. To największa obława od lat

Od soboty, 10 lipca trwają poszukiwania Jacka Jaworka. W akcji biorą udział setki policjantów, drony, kamery termowizyjne oraz psy tropiące. Za mężczyzną wysłano list gończy. Jacek Jaworek cały czas pozostaje nieuchwytny. Policja apeluje do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona (pow. częstochowski), by w najbliższych dniach nie przebywali na terenach leśnych w tych okolicach.

Funkcjonariusze zaznaczają również, by w przypadku napotkania Jacka Jaworka nie podejmować samodzielnie żadnych działań, tylko zawiadomić policję. Wszelkie czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która przejęła sprawę od śledczych z Myszkowa.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Borowce. Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Policja apeluje, by nie spacerować po okolicznych lasach