Jacek Jaworek poszukiwany w całej Polsce! 20 tysięcy nagrody za pomoc w jego schwytaniu

i

Autor: Policja Jacek Jaworek

Morderstwo w Borowcach. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka [KWOTA]

2021-07-16 14:28

Wciąż trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna podejrzewany jest o zabicie trzech osób - swojego brata, jego żony i ich 17-letniego syna. Policja oferuje nagrodę za pomoc w znalezieniu 52-latka. Jak wysoką? Funkcjonariusze zapewniają anonimowość osobie, która poda jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanego.

Morderstwo w Borowcach. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać lub odnaleźć zwłoki poszukiwanego Jacka Jaworka, wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306. Gwarantujemy anonimowość - czytamy w komunikacie policji.

Raport z Anteny 16.07

Jacek Jaworek: wygląd

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Jacek Jaworek poszukiwany przez policję. Trwa największa obława od lat

Od soboty, 10 lipca trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna podejrzany jest o potrójne zabójstwo, do którego doszło w minioną sobotę we wsi Borowce w gminie Dąbrowa Zielona (pow. częstochowski). Jacek Jaworek - jak wskazują ustalenia policji - zastrzelił swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi syn przeżył tylko dlatego, że zdążył schować się przed napastnikiem.

W akcji poszukiwawczej prócz policjantów, wykorzystywane są też drony, kamery termowizyjne oraz psy tropiące. Za mężczyzną wysłano list gończy. Policja apeluje do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona (pow. częstochowski), by w najbliższych dniach nie przebywali na terenach leśnych w tych okolicach.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Morderstwo w Borowcach. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka [KWOTA]