Brytyjczycy na kwarantannie chcieli polecieć z Katowic do Londynu. Pilot nie wpuścił ich na pokład samolotu

2021-04-19 12:50 Arkadiusz Nauka
Brytyjczycy na kwarantannie chcieli polecieć z Katowic do Londynu. Pilot nie wpuścił ich na pokład samolotu
Autor: Piotr Adamczyk/Katowice Airport Zdjęcie poglądowe

Czterech obywateli Wielkiej Brytanii chciało w ostatni piątek, 16 kwietnia polecieć do Londynu z lotniska w Katowicach. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili jednak, że mężczyźni powinni przebywać na kwarantannie. Dlatego też pilot nie wpuścił ich na pokład samolotu.

Sytuacja miała miejsce w piątek, 16 kwietnia. Czterech mężczyzn stawiło się do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Londynu-Stansted (Wielka Brytania). W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na obywateli Wielkiej Brytanii sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.

- Dla trzech mężczyzn dzień kontroli był drugim dniem kwarantanny, natomiast czwartemu mężczyźnie pozostał jeden dzień do jej zakończenia. W związku z tym, iż wszyscy Brytyjczycy złamali zasady przebywania na kwarantannie, zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń, nałożono na nich mandaty karne w wysokości od 200 do 500 złotych - poinformowała Katarzyna Jesionowska ze straży granicznej w Pyrzowicach.

Pilot samolotu nie zezwolił na zabranie Brytyjczyków na pokład samolotu. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej o całej sytuacji poinformowali Państwową Inspekcję Sanitarną, która może nałożyć karę administracyjną na Brytyjczyków.

Raport z anteny 19.04, godz.10
Źródło: Brytyjczycy na kwarantannie chcieli polecieć z Katowic do Londynu. Pilot nie wpuścił ich na pokład samolotu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany