Być jak Messi i Ronaldo. Ruszył nabór do Akademii Piłkarskiej w Bytomiu

2021-04-26 13:20 Dariusz Brombosz
Pilkarski
Autor: BS Polonia Bytom

Rozpoczął się nabór do Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. To jedyna w mieście szkółka piłkarska certyfikowana przez Polski Związek Piłki Nożnej (srebrna gwiazdka). Pod okiem wykwalifikowanego trenera będzie można nabierać doświadczenia i umiejętności gry w piłkę nożną.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

Bytomski klub czeka na młodych piłkarzy z roczników 2014 – 1 klasa podstawówki oraz 2011 – 4 klasa szkoły podstawowej.

W drugiej połowie kwietnia ponownie otwarto obiekty sportowe, do treningów na boiskach wrócili także najmłodsi. To niezwykle ważne, żeby nasze dzieci mogły uprawiać sport i rozwijać swoje umiejętności. Zdalne treningi to nie to samo, a nasi wychowankowie aż rwą się do gry – przyznaje Tomasz Włoka, koordynator szkoleniowy akademii, który z radością powitał swoich podopiecznych, po przerwie związaną z ostatnim lockdownem.

Akademia Piłkarska Polonii Bytom liczy blisko 300 wychowanków, ale niebawem to grono może się powiększyć. Wiedząc, że najmłodsi mogą wrócić do zajęć, błyskawicznie podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu naborów dla roczników 2011 i 2014, które od przyszłego roku szkolnego utworzą klasy sportowe w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu – dodaje Tomasz Włoka.

– Kadrę trenerską Akademii bytomskiego Klubu tworzą wykwalifikowani specjaliści, posiadający licencje trenerskie UEFA A bądź UEFA B. Zajęcia z najmłodszymi prowadzą także piłkarze, grający na co dzień w zespole seniorskim. Szkółka piłkarska kolejny rok może się pochwalić certyfikatem srebrnej gwiazdki PZPN, który potwierdza najwyższy poziom szkolenia oraz standard infrastruktury odpowiedni do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą- mówi Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy BS Polonia Bytom -

Kto i kiedy może wziąć udział w naborze?

Każdy rodzic stojący przed wyborem zapisania do szkoły swojej pociechy z rocznika 2011 i 2014 w nadchodzącym roku szkolnym, może zjawić się dzieckiem 28 kwietnia o godzinie 17:00 ( rocznik 2014) i 18:00 (rocznik 2011), na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu.

Zainteresowanych mogą skontaktować się bezpośrednio z trenerem – 509 343 346 lub pod adresem mailowym [email protected]

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!"

Źródło: Być jak Messi i Ronaldo. Ruszył nabór do Akademii Piłkarskiej w Bytomiu
Nasi Partnerzy polecają