Zbiórka komputerów w Chorzowie

i

Autor: materiały prasowe

Chorzów: Naprawią stare komputery i przekażą je potrzebującym dzieciakom

2021-05-18 15:12

Pandemia koronawirusa i zdalne nauczanie pokazały, że wiele młodych osób ma problem z dostępem do własnego komputera. Dlatego Chorzów podobnie jak inne miasta w regionie wspólnie z jedną z lokalnych firm IT prowadzi zbiórkę sprzętu komputerowego i akcesoriów.

- W czasie pandemii, dzięki programom „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” do naszych szkół trafiło ponad 120 komputerów, które zostały udostępnione uczniom. Co prawda teraz zdalne nauczanie i rok szkolny się kończą, ale wiemy, że nadal są dzieci, które potrzebują takiego sprzętu w domu. Bardzo cieszę się, że będziemy w tak szczytnym celu współpracować z chorzowską, prężnie działającą firmą – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zbiórka potrwa do września. Później sprzęt zostanie naprawiony i przekazany dyrektorom chorzowskich szkół, którzy wręczom go potrzebującym uczniom.

- Od urodzenia mieszkam w Chorzowie. Miasto to dało mi dużo wspaniałych wspomnień i znajomych. Teraz, mając swoją firmę, to ja chcę dać coś miastu. Chciałbym, żeby to było coś dużego. Stąd pomysł na wspólną akcję charytatywną z Urzędem Miasta. Liczę, że tą wspólną inicjatywą zachęcimy chorzowian do pokazania jak wspaniałymi ludźmi są i potrafią się nawzajem wspierać – mówi Daniel Mięsopust, dyrektor generalny i założyciel firmy Dotify.

Przyda się tak naprawdę wszystko od obudowy komputera, przez karty graficzne, pamięć ram, aż po komputerowe myszki.

- Oddać można zarówno laptopy i jednostki centralne działające, jak i uszkodzone. Mile widziane są też sprawne myszy komputerowe i klawiatury oraz monitory czy poszczególne części komputerowe. Złożony, sprawny sprzęt zostanie później przekazany dyrektorom szkół, którzy przekażą go potrzebującym uczniom - mówi Kamil Nowak, rzecznik chorzowskiego Urzędu Miasta.

Sprzęt komputerowy można przynosić do chorzowskich instytucji kultury.

- Zbiórka sprzętu będzie się odbywała w 3 punktach Chorzowa – w MDK Batory, Chorzowskim Centrum Kultury i Starochorzowskim Domu Kultury. Tak, aby sprzęt można było przekazać szybko i wygodnie. Do końca wakacji części będą odbierane przez chorzowską firmę Dotify, która potem będzie kompletowała z nich gotowe zestawy - dodaje Nowak.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Irbisy ze Śląskiego ZOO zyskały nowy dom
Źródło: Chorzów: Naprawią stare komputery i przekażą je potrzebującym dzieciakom