Chwile grozy w liceum w Katowicach. Kawałek sufitu spadł na szkolne ławki

2021-09-14 9:29 Arkadiusz Nauka
Chwile grozy w liceum w Katowicach. Kawałek sufitu spadł na szkolne ławki
Autor: LO im. Mickiewicza Katowice Zdjęcie poglądowe

Do groźnej sytuacji doszło pod koniec zeszłego tygodnia w Liceum im. Adama Mickiewicza w Katowicach. W jednej z sal lekcyjnych kawałek sufitu spadł prosto na szkolne ławki. Na szczęście wszystko działo się już po zakończeniu zajęć i w klasie nikogo nie było. Dyrekcja szkoły jednak reaguje i zleca ekspertyzę.

To mogło skończyć się tragedią. W czwartek, 9 września, już po zakończeniu lekcji w jednej z sal w liceum ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach zawalił się fragment sufitu. Nikomu nic się nie stało, ale rodzice uczniów obawiają się, że sytuacja może się powtórzyć w momencie, gdy uczniowie będą mieli lekcje.

Właśnie dlatego dyrekcja szkoły już zleciła kontrolę stropów we wszystkich salach lekcyjnych. Warto dodać, ze sufit odpadł w niedawno remontowanej sali, która wcześniej służyła personelowi jako ambulatorium.

Władze Katowic tłumaczą, że będzie też zlecona ekspertyza geologiczna, która pozwoli ustalić przyczynę oderwania się fragmentu sufitu w szkole.

- Wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie sprawdzone i dodatkowo będzie zlecona ekspertyza geologiczna, która zweryfikuje czy w trakcie wakacji, kiedy szkoła była zamknięta, nie doszło do wstrząsu czy też tąpnięcia, które mogło doprowadzić do poluzowania fragmentu sufitu i ostatecznie jego odpadnięcia – informuje Michał Łyczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Dyrekcja szkoły zapewnia, że wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone i uczniowie mogą czuć się bezpieczni.

Pogrzeb Tomasza Knapika
Źródło: Chwile grozy w liceum w Katowicach. Kawałek sufitu spadł na szkolne ławki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany