Częstochowa chwali się nowymi ławkami. Problem w tym, że nie da się na nich usiąść we dwoje [ZDJĘCIA]

i

Autor: Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie Tak wyglądają jednoosobowe ławeczki w Częstochowie

Częstochowa chwali się nowymi ławkami. Problem w tym, że nie da się na nich usiąść we dwoje [ZDJĘCIA]

2021-06-21 12:05

Ławeczki dla singli? Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie pochwaliło się nowa inwestycją. Chodzi o ławki, na których... nie da się usiąść we dwoje. Jednoosobowe ławki zostały mocno skrytykowane przez mieszkańców i internautów.

Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie pochwaliło się nową inwestycją. A konkretnie... jednoosobowymi ławeczkami. Nie da się na nich usiąść we dwoje.

Mała architektura w nieco innej odsłonie! W zeszłym tygodniu wzdłuż ciągu pieszego na ul.Niepodległości, stanęły jednoosobowe ławeczki które mają umożliwić odpoczynek mieszkankom i mieszkańcom! Wiemy, że jednoosobowe ławeczki przypadły Wam do gustu! - czytamy na stronie Centrum Usług Komunalnych.

Okazuje się jednak, że nie wszystkim nowe ławeczki przypadły do gustu.

- Idealne miejsce na przystanek na spacerze z dziećmi, czy wspólne łapanie promieni słońca z przyjaciółmi! Nigdzie sobie tak nie odpoczniesz, jak w Częstochowie! Ciekawe, ile starszych osób zmieści się na kolanach osoby siadającej na dole! - drwią mieszkańcy.

- Brakuje okrągłego otworu w środkowej części siedziska - komentuje pan Artur.

Co ciekawe, znalazły się też osoby, które bronią pomysłu jednoosobowych ławeczek.

- Faktycznie, część komentarzy żenująca. Pokazuje kompletny brak zrozumienia dla osób które NIE CHCĄ lub NIE MOGĄ mieć towarzystwa podczas odpoczynku na ławce. Nie każdy ma własny ogród i miejsce tylko dla siebie na świeżym powietrzu, no ale do tego trzeba nieco więcej empatii ...o inteligencji emocjonalnej nie wspomnę - komentuje pani Anna.

Raport z anteny 21.06, godz.10
Źródło: Częstochowa chwali się nowymi ławkami. Problem w tym, że nie da się na nich usiąść we dwoje [ZDJĘCIA]