Częstochowa: Pobił strażnika na Jasnej Górze, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Policja publikuje nagranie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-26 11:47 Arkadiusz Nauka

Skandal na Jasnej Górze. Mężczyzna kilka razy uderzył w twarz pracownika Straży Jasnogórskiej, bo ten zwrócił mu uwagę na brak założonej maseczki. Wszystko działo się na terenie klasztoru! Policja opublikowała zdjęcia i film z monitoringu. Prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości napastnika.

Do tego zdarzenia doszło już ponad miesiąc temu, ale dopiero teraz sprawa ujrzała jasno dzienne. Wszystko dlatego, że napastnik pozostaje nieuchwytny. Dokładnie 19 marca pewien mężczyzna pobił na terenie klasztoru na Jasnej Górze pracownika Straży Jasnogórskiej. Powód? Strażnik zwrócił mu uwagę i poprosił by opuścił miejsce kultu religijnego, mężczyzna jednak nie posłuchał, co więcej zareagował agresywnie - kilkukrotnie uderzył strażnika pięścią w twarz, a następnie szarpiąc za odzież przewrócił na ziemię.

Policja opublikowała zdjęcia i nagranie z monitoringu. Widać na nim mężczyznę bez maseczki w wieku około 45 lat.

- Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997 - apeluje częstochowska policja.

Rysopis sprawcy:

Wiek około 45 lat, wzrost około 190 cm, twarz okrągła bez zarostu, w chwili zdarzenia ubrany był w niebieskie spodnie jeansowe i czarną kurtkę.

Pobił zakonnika, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki
Źródło: Częstochowa: Pobił strażnika na Jasnej Górze, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Policja publikuje nagranie [ZDJĘCIA, WIDEO]