Dąbrowa Górnicza: Jeździł na łyżwach na Pogorii 3. W pewnym momencie wpadł pod lód. Miał sporo szczęścia!

2021-03-03 12:00 Arkadiusz Nauka Joanna Łukawska
Dąbrowa Górnicza: Jeździł na łyżwach na Pogorii 3. W pewnym momencie wpadł pod lód. Miał sporo szczęścia!
Autor: Grzegorz Kućmierz/Google Maps Cypel na Pogorii 3 od strony Osiedla Łęknice

Strażacy z Dąbrowy Górniczej prowadzili dzisiaj, 3 marca akcję poszukiwawczą na zbiorniku Pogoria 3. Szukali mężczyzny, który... jeździł tam na łyżwach i w pewnym momencie załamał się pod nim lód. Podkreślmy, że dzisiaj termometry w tym miejscu pokazują aż 12 stopni Celsjusza na plusie. Do tego świeci słońce.

Chwile grozy przeżył dzisiaj, 3 marca, przed południem 61-letni mężczyzna, pod którym załamał się lód. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej przy ciepłej i slonecznej pogodzie postanowił pojeździć na łyżwach na częściowo jeszcze zamarznietym zbiorniku Pogoria 3.

- Akcja już się zakończyła. Mężczyzna rocznik 61' wszedł na łyżwy blisko brzegu od strony Łęknic. Straż pożarna go wyciągnęła. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi naszej reporterce asp. Bartłomiej Osmólski ze straży pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć dlaczego postanowił wybrać się na łyżwy przy temperaturze przekraczającej 14 stopni Celsjusza. Na jego szczęście, w miejscu gdzie wpadł do wody nie było głęboko i nic poważnego się nie stało.

Raport z Anteny 03.03