Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej

2021-04-11 14:01 Jolanta Skwaradowska
Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej
Autor: Politechnika Śląska w Gliwicach Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej

W poniedziałek 12 kwietnia rozpoczną się Dni Otwarte on-line na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z bogatej oferty studiów i form nowoczesnego kształcenia na tej uczelni.

Co zrobić żeby zostać studentem Politechniki Śląskiej, dlaczego warto studiować na tej uczelni, jak połączyć rozwój naukowy z zainteresowaniami i czy inżynier może być też artystą – tego wszystkiego i nie tylko będzie można dowiedzieć się podczas Dni Otwartych on–line na Politechnice Śląskiej. Wydarzenie to niezwykła okazja do uzyskania informacji o działalności jednej z największych uczelni technicznych w kraju.

Dni Otwarte odbywać się będą od 12 do 14 kwietnia. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Politechniki 12, 13 oraz 14 kwietnia w godz. 11:00 – 13:00. O tym, co dzieje się na Politechnice Śląskiej i w jaki sposób można rozwijać podczas studiów swoją wiedzę oraz zainteresowania, opowiedzą przedstawiciele władz Uczelni, studenci, członkowie kół naukowych oraz naukowcy. Kandydaci na studia będą mogli także zapoznać się z zasadami i przebiegiem rekrutacji.

Dni otwarte on-line rozpoczną się 12 kwietnia od wystąpienia JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, następnie odbędzie się filmowa prezentacja uczelni i jej wydziałów. Zainteresowani dowiedzą się także dlaczego warto studiować na Politechnice.

13 kwietnia będzie można zapoznać się z osiągnięciami kół naukowych a także poznać sportowe i artystyczne osiągnięcia przyszłych inżynierów.

14 kwietnia zainteresowani będą mogli poznać tajniki systemu rekrutacji i dowiedzą się co zrobić, żeby zostać studentem Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania na żywo zaprezentowane będą zasady rekrutacji, z możliwością zadawania pytań na czacie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.polsl.pl

Źródło; mat.prasowe

Rozbudowa Terminalu B na Lotnisku w Katowicach Pyrzowicach
Źródło: Dni Otwarte na Politechnice Śląskiej
Nasi Partnerzy polecają