Dramatyczne sceny w Żorach na DK81. 12-latek prowadził hulajnogę na pasach, wjechał w niego samochód

i

Autor: KMP Żory Do wypadku doszło na popularnej "wiślance"

Dramatyczne sceny w Żorach na DK81. 12-latek prowadził hulajnogę na pasach, wjechał w niego samochód

2021-05-19 13:36

Dramat w Żorach. 12-letni chłopiec przechodził przez pasy na DK81 wraz ze swoim kolegą. Obok prowadził hulajnogę. W pewnym momencie wjechał w niego 38-letni kierowca forda. Nastolatek doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Dramatyczne sceny w Żorach. We wtorek, 18 maja przed godziną 16.00 na żorskim odcinku „Wiślanki”, tj. na DK81 na wysokości skrzyżowania w ulicą Zamkową dwóch chłopców, prowadząc hulajnogi, przechodziło przez przejście dla pieszych. Dzieci weszły na pasy od strony ulicy Zamkowej i kierowały się w stronę ulicy Owocowej. Gdy 25-letnia rybniczanka zatrzymała swój pojazd, by ustąpić im pierwszeństwa, 38-latek jadący fordem pasem obok, wjechał na przejście i potrącił 12-latka.

- Dziecko doznało poważnych obrażeń i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala. Drugiemu z chłopców nic się nie stało - poinformowała żorska komenda.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie 38-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

Takim autem Anna Lewandowska wozi się po Warszawie
Źródło: Dramatyczne sceny w Żorach na DK81. 12-latek prowadził hulajnogę na pasach, wjechał w niego samochód