fot. Szymon Duczek

i

Autor: fot. Szymon Duczek

Józef Skrzek Honorowym Obywatelem Siemianowic Śląskich! Zaplanowano huczne świętowanie

2021-10-08 13:28

Decyzję o tym, że Józef Skrzek otrzyma wyróżnienie podjęli radni podczas wrześniowej sesji rady miasta. Pochodzący z Siemianowic Śląskich i mieszkający tam do dzisiaj - multiinstrumentalista i założyciel SBB będzie świętować wyróżnienie ze swoimi fanami 10 października na Zameczku w Michałkowicach - to właśnie tam odbędzie się koncert.

10 października mieszkańcy Siemianowic Śląskich oraz wszyscy fani twórczości Józefa Skrzeka, będą mieli okazję do wspólnej – muzycznej – celebracji aktu wręczenia artyście przez władze samorządowe tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Plenerowy koncert fortepianowy, pod tytułem: Z miłości jestem, uświetniający uroczystość, rozpocznie się o godz. 16.00 przed tarasem Pałacu Rheinbabenów (michałkowicki SCK „Zameczek” ul. Oświęcimska 1) oraz w internecie.

Uchwałę nadająca Józefowi Skrzekowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Siemianowice Śląskie została przyjęta jednogłośnie przez miejskich radnych, w trakcie sesji Rady Miasta, 30 września.

- Józef Skrzek jest dla Siemianowic Śląskim w świecie muzycznym tym czym Lois Amstrong dla Nowego Orleanu, Nirvana dla Seattle czy The Beatles dla Liberpoolu. To człowiek, muzyk, artysta i ambasador naszego miasta zamknięty w jednej wyjątkowo ciepłej osobie. Zarówno ja osobiście jak i wielu śląskich, polskich i zagranicznych muzyków, mamy szczęście żyć w tych samych czasach, w jakich Józef komponuje i działa artystycznie. Nie znam historii, w której odmówiłby pomocy merytorycznej i muzycznej mniej doświadczonym muzykom. Nadanie Józefowi Skrzekowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta jest dla mnie decyzją oczywistą, która musiała prędzej czy później zapaść. Cieszę się, że zapadła prędzej, bo dzięki temu będziemy mogli z powodu jej nadania świętować razem z naszym charyzmatycznym artystą – Mówi Piotr Kochanek, rzecznik UM Siemianowice Śląskie

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.10.2021
Źródło: Józef Skrzek Honorowym Obywatelem Siemianowic Śląskich! Zaplanowano huczne świętowanie