Karambol na A2 w kierunku Łodzi. Utrudnienia i objazdy!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Rico_Loeb /zdjęcie ilustracyjne

Karambol na autostradzie A1. Zderzyło się 11 pojazdów

2021-11-28 10:48

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 8. Na wysokości Knurowa zderzyło się 11 pojazdów. 9 samochodów osobowych, samochód ciężarowy i dostawczy. Są osoby ranne.

Straż Pożarna dostała informację o zdarzeniu przed godziną 8. Doszło do niego w Knurowie na wysokości stawu Maczury. - 3 osoby wymagały udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej, której udzielili strażacy. Później te osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób do szpitala - mówi Mówi Damian Dudek ze Straży Pożarnej w Gliwicach. Wiadomo, że ranni byli przytomni.

Przyczyny wypadku ustala policja. Na miejscu pracowały 4 zastępy Straży Pożarnej. Przez kilkadziesiąt minut autostrada A1 w kierunku Gliwic była zablokowana. Nie wykluczone, że powodem karambolu było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Dziś rano w województwie śląskim występowała gęsta mgła. Widoczność była mocno ograniczona. Dodatkowo na drogach było ślisko, po nocnych przymrozkach utworzyła się tzw. "szklanka".

Źródło: Karambol na autostradzie A1. Zderzyło się 11 pojazdów