Katowice: Chciał wyrzucić śmieci do lasu. Wpadł w fotopułapkę [WIDEO]

i

Autor: SM Katowice Mężczyzna chciał wyrzucić śmieci koło lasu przy ulicy Śląskiej

Katowice: Chciał wyrzucić śmieci do lasu. Wpadł w fotopułapkę [WIDEO]

2021-07-05 14:13

Mieszkaniec Katowic oodjechał autem w ustronne miejsce w rejonie ulicy Śląskiej. Z bagażnika wyrzucił do lasu zużytą papę. Miał pecha, bo znalazł się w zasięgu specjalnej kamery, zwanej potocznie fotopułapką. Obsługujący ją strażnicy miejscy bez trudu namierzyli winowajcę i wyciągnęli wobec niego konsekwencje.

Do absurdalnej i bulwersującej sytuacji doszło w Katowicach. Pewien mężczyzna podjechał samochodem w rejon ulicy Śląskiej. Gdy upewnił się, że nikogo nie ma w pobliżu, wyrzucił ze skrzyni auta mnóstwo śmieci - płaty zerwanej papy.

- Nie wziął jednak pod uwagę, że jego wyczyn zostanie uwieczniony przez fotopułapkę. Strażnicy z Zespołu Ochrony Środowiska ustalili jego dane personalne i zaprosili do siedziby straży. Mężczyzna od razu przyznał się do popełnienia wykroczeń - poinformowała Straż Miejska w Katowicach.

Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi – każdy w kwocie 500 złotych – ponieważ jego wyczyny zostały zarejestrowane dwukrotnie – 28 i 29 maja tego roku. Sprawca posprzątał już śmieci, które wyrzucił w lesie.

Wypadek na A1. Tak zginął Daniel z Zabrza
Źródło: Katowice: Chciał wyrzucić śmieci do lasu. Wpadł w fotopułapkę [WIDEO]