Katowice: Chciał zabić męża swojej partnerki i jej dziecko, bo stali mu na przeszkodzie do szczęścia

i

Autor: Śląska Policja 25-latek oferował za dokonanie zabójstwa 10 tysięcy złotych

Katowice: Chciał zabić męża swojej partnerki i jej dziecko, bo "stali mu na przeszkodzie do szczęścia"

2021-07-14 9:54

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zlecenie zabójstwa. 25-latek nakłaniał 37-letniego znajomego o bogatej przeszłości kryminalnej, do zabicia męża swojej 37-letniej partnerki oraz ich nastoletniego syna. Jak stwierdził, stoją oni na drodze do jego szczęścia... Teraz grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kilka miesięcy temu namawiał swojego znajomego do zamordowania dwóch osób.

- Mieszkaniec Katowic chciał zlecić 37-latkowi zamordowanie 42-letniego męża i nastoletniego syna swojej partnerki, gdyż jak twierdził stanowili przeszkodę na drodze do jego szczęścia osobistego - poinformowali śledczy.

25-latek zaoferował swojemu znajomemu za to zlecenie 10 tysięcy złotych. Sam dokładnie też zaplanował zbrodnię. Chciał aby przestępstwo zostało dokonane w taki sposób, aby zdarzenie wyglądało na wypadek komunikacyjny.

- Gdy śledczy dowiedzieli się o sprawie, wkroczyli do akcji i zatrzymali obu mężczyzn. W poniedziałek zleceniodawca usłyszał prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut niezawiadomienia o przestępstwie organów ścigania. Grozi mu do 3 lat więzienia - poinformowało biuro prasowe śląskiej policji.

Jak uniknąć zatrucia czadem?
Źródło: Katowice: Chciał zabić męża swojej partnerki i jej dziecko, bo "stali mu na przeszkodzie do szczęścia"