Katowice: pseudokibice zatrzymani za potrącenie samochodem policjantów [ZDJĘCIA]

2021-09-08 11:41 nm

Katowiccy mundurowi zatrzymali pięciu pseudokibiców Ruchu Chorzów, którzy potrącili samochodem dwóch policjantów. Mężczyźni zostali osadzenie w areszcie. Trwają czynności w ich sprawie.

Zatrzymani mężczyźni mają od 17 do 22 lat. Złapano ich w centrum Katowic. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację, że na kładce nad DTŚ łącząca ul. Uniwersytecką z ul. Olimpijska grupa około 150 pseudokibiców odpaliła materiały pirotechniczne. Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci z OPP Katowice i z katowickiej komendy.

Zatrzymanie pseudokibiców, którzy potrącili policjantów

Mundurowi podjęli czynności związane m.in. z ustaleniem tożsamości wspomnianych osób. Część kibiców, która chciała uniknąć identyfikacji, usiłowało odjechać swoimi pojazdami. Kierujący Skodą potrącił dwóch umundurowanych policjantów. W celu zatrzymania pojazdu funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. Wtedy też pięciu pseudokibiców zaniechało dalszej próby ucieczki i zostało zatrzymanych.

Poszkodowanym policjantom natychmiast udzielono pomocy medycznej. Jeden z nich został hospitalizowany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w trakcie interwencji policjanci wobec 12 agresywnych pseudokibiców użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zatrzymani pseudokibice zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji trwają. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Katowice: pseudokibice zatrzymani za potrącenie samochodem policjantów [ZDJĘCIA, WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają