Katowicka policja pokazała szokujący film. Fałszywy pedofil próbował wyprowadzić dzieci z placu zabaw. Wiele z nich zgodziło się bez wahania [WIDEO]

i

Autor: Śląska Policja kadr z filmu katowickiej policji

Katowicka policja pokazała szokujący film. "Fałszywy pedofil" próbował wyprowadzić dzieci z placu zabaw. Wiele z nich zgodziło się bez wahania [WIDEO]

2021-05-25 14:13

Brutalne zabójstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic wprawiło w osłupienie mieszkańców całej Polski, a rodzice zaczęli się zastanawiać czy ich dzieci są bezpieczne i czy wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Film opublikowany przez katowicką policję pokazuje, że dzieci często nie są świadome zagrożeń. Uwaga, ten materiał filmowy może być dla niektórych szokujący.

Po wstrząsającej zbrodni, do której doszło w ostatnich dniach w Sosnowcu, gdzie 41- letni Tomasz M. porwał i zamordował 11-letniego Sebastiana, policjanci z Katowic wystosowali apel do rodziców w całym regionie, aby pilnowali swoich dzieci i uświadamiali pociechy i czyhających na nie zagrożeniach.

Katowicka komenda policji pokazała film z pewnego eksperymentu społecznego, który został zrealizowany po to, aby sprawdzić czy dzieci wiedzą jak się zachować, gdy zaczepia je ktoś nieznajomy. Miała być to też lekcja dla rodziców, aby ci nauczyli dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Eksperyment polegał na tym, że ubrany po cywilnemu policjant odgrywał rolę "fałszywego pedofila" i namawiał dzieci (za zgodą ich rodziców - to eksperyment), na to żeby wyszli z nim z terenu placu zabaw pobawić się dronem.

Niestety wnioski są bardzo smutne, bo jak relacjonują policjanci, tylko niektóre dzieci stanowczo odmawiały. Większość maluchów bez zastanowienia oddaliła się od rodziców w towarzystwie "fałszywego pedofila".

Autentyczne zapisy reakcji dzieci i rodziców dają do myślenia... Zobacz materiał filmowy z eksperymentu katowickich policjantów. Film został wykorzystany w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE".

Źródło: Katowicka policja pokazała szokujący film. "Fałszywy pedofil" próbował wyprowadzić dzieci z placu zabaw. Wiele z nich zgodziło się bez wahania [WIDEO]