Koronawirus w Czechach: Epidemia mocno zwolniła. Spada liczba zakażonych i hospitalizowanych

2020-12-01 10:18 Arkadiusz Nauka
Koronawirus w Czechach. Padł nowy rekord zakażeń. Rząd chce zamknąć sklepy i zakazać wychodzenia z domu
Autor: pexels Koronawirus w Czechach. Jest nowy rekord zakażeń. Będą nowe obostrzenia?

Koronawirus w Czechach. U naszych południowych sąsiadów od kilkunastu dni spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Czy to oznacza, że epidemia zwalnia i jest już pod kontrolą?

ESKA XD #010

Koronawirus w Czechach. Gwałtownie spada liczba nowych zakażeń

Ostatniej doby w Czechach potwierdzono dokładnie 3572 nowe przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. To aż 800 przypadków mniej niż tydzień temu. Jest to wyraźny sygnał, że epidemia w Czechach zwalnia. Władze zdecydowały w związku z tym o luzowaniu obostrzeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus w Czechach. Najmniej przypadków od 20 września. Restauracje i sklepy szykują się do ponownego otwarcia

Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa zaprezentowane we wtorek dane są najniższe od 5 października. Co więcej, spada również liczba wykonywanych dziennie testów.

- Na przełomie października i listopada badano od 40 do 50 tys. osób; teraz - 20-25 tys. Zmienił się współczynnik pozytywnych wyników wśród wszystkich przeprowadzonych testów. Według danych resortu spadł z rekordowych 38 proc. do 20,5 proc. - to najmniejsza wartość od 3 października - podaje PAP.

Czeskie szpitale z dnia na dzień przyjmują coraz mniej pacjentów chorych na COVID-19. Czeskie ministerstwo zdrowia podało, że w niedzielę było hospitalizowanych 4505 chorych, 656 z nich w ciężkim stanie.

Jak podaje PAP, liczba osób leczonych na Covid-19 w szpitalach spadła o połowę w porównaniu z początkiem listopada, gdy była najwyższa.