Dojo Sushi Bar w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Dojo Sushi Bar w Sosnowcu

Mają mało, a i tak pomagają. Sosnowiecki Dojo Sushi Bar pomimo ograniczonej działalności wspiera zwierzaki

2020-12-10 13:59

Pandemia mocno nadszarpnęła ich budżet, a oni nie rezygnują z pomagania innym. Sosnowiecki Dojo Sushi Bar od wielu lat w okresie przedświątecznym pomaga zwierzakom ze schroniska. Chociaż w tym roku działalność restauracji jest mocno utrudniona i wpływy dużo mniejsze, właściciel nawet przez chwilę nie miał wątpliwości, że akcja będzie kontynuowana.

Wiosenny lockdown mocno nadwyrężył ich kondycję. Drugie, jesienne zamknięcie może doprowadzić do upadku niektórych. Kawiarnie i restauracje walczą o przetrwanie. Jedni zamieniają się w sklep, inni musieli nauczyć się przygotowywać i dowozić dania na wynos. Wiele z nich będąc w trudnej sytuacji finansowej nie zapomina o innych.

Dojo Sushi Bar z Sosnowca część pieniędzy z całodniowego utargu postanowił przekazać na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

- Stwierdziliśmy, że nie zubożejemy jakoś na tym bardzo i myślę, że warto poświęcić te parę groszy i pomóc. Mamy taką nadzieję, że gdzieś tam kiedyś do nas to dobro wróci pomimo tego co tak naprawdę dzieje się na zewnątrz - powiedział nam właściciel restauracji Artur Staszowski. Jednocześnie restauracja rozpoczęła zbiórkę darów dla zwierzaków.

Potrwa ona do 22 grudnia. Przynosić można karmę, koce oraz zabawki.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6
Źródło: Mają mało, a i tak pomagają. Sosnowiecki Dojo Sushi Bar pomimo ograniczonej działalności wspiera zwierzaki