Zakochane sosny

i

Autor: Dariusz Brombosz

Najbardziej zakochane sosny są… na Śląsku [AUDIO]

2021-10-18 13:23

Zrośnięte gałęziami dwie sosny można spotkać w Uroczysku Buczyna w Chorzowie. Nieopodal autostrady A4 na terenie Nadleśnictwa Panewnik żyją zakochane sosny. To wyjątkowe zjawisko budzi zachwyt spacerowiczów.

Zakochane sosny z Chorzowa. Posłuchaj o wielkiej miłości drzew

Na granicy Chorzowa i Rudy Ślaskiej w sąsiedztwie autostrady A4 żyje wyjątkowa para zakochanych. To dwie sosny.

– Trudno ustalić jak długo ta miłość trwa. Musielibyśmy policzyć słoje kiedy ta gałąź wrosła się. W tym celu musielibyśmy wykonać operację, która nie jest potrzebna, bo jest to pewna ingerencja w drzewo. Nie chcemy im przeszkadzać, a i niech tajemnicą będzie to ile dokładnie ta miłość trwa- mówi w rozmowie z nami Sławomir Forystek z Nadleśnictwa Katowice.

Zakochane Sosny zrosły się gałęziami. To rzadkość w przyrodzie. – Choć kto zajmuje się ogrodnictwem wie jak to zrobić.

– Wystarczy wszczepić gałąź na przykład drzewa rosnącego na pewnej wysokości w drzewo drugie. Sadownicy robią to bardzo często- podkreśla Sławomir Forystek.

Leśnicy z Katowic zakochane sosny, podobnie jak cały las otaczają opieką i pielęgnacją. Apelują, że gdy przyjdziemy odwiedzić wyjątkowych zakochanych, to możemy je podziwiać ale uważajmy aby im nie szkodzić. Nie wyrzucajmy śmieci, nie wdrapujmy się na drzewa, po prostu delektujmy się nimi stojąc obok nich.

Źródło: Najbardziej zakochane sosny są… na Śląsku [AUDIO]