Niezwykły bieg wielkiej rodziny Grandpagang

2021-04-15 14:22 Dariusz Brombosz
Bieg ku pamieci
Autor: Marek Wendreński

Pomimo tragicznej sytuacji pandemicznej na Śląsku i kłopotów z tym związanych odbędzie się Bieg Ku Pamięci Dziadka Wiesia & Babci Halinki. W dniach od 17 do 19 kwietnia każdy kto zgłosił swój udział w projekcie ma szansę na wsparcie w trudnym czasie pandemicznym. To też dobra okazja aby pobiegać lub pospacerować w pięknych okolicznościach przyrody.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

Wiesława Kaczora cała Polska poznała dwa lata temu. Wspólnie z wnukiem Markiem Wendreńskim z Tychów ćwiczył aby potem osiągnąć coś co w przypadku seniora i to jeszcze na wózku inwalidzkim, wydawało się nie do osiągnięcia. A jednak dziadek Wiesiek- jak nazywa go wielka rodzina Grandpagang- pokonał Silesia Marathon i trzy półmaratony.

Niestety w styczniu 2020 roku Wiesław Kaczor zmarł. Jego miejsce godnie zajęła żona- Halinka, która z wnukiem Markiem zdobyła Ultramarathon na 50 km. Wiosną tego roku odeszła też dzielna i niezwykle ciepła babcia Halinka.

– Pamięć o dziadkach nie zginie. Dopilnuję tego. Zasługują na pamięć. Organizuję Bieg Ku Pamięci Dziadka Wiesia & Babci Halinki. Projekt odbywa się pod hasłem #NIEJESTEŚSAM. Dziadek oraz Babcia już nigdy nie będą sami. Patrzą na nas z góry. Mają nas, a my ich i możemy patrzeć nadal z nadzieją na lepsze jutro, co w tych czasach jest priorytetem. Jeśli ktoś stracił w ostatnim czasie bliską osobę lub odczuwa przykre konsekwencje izolacji wywołanej pandemią koronawirusa, to w Grandpagang nigdy nie będzie opuszczony. Zapraszam na start biegu!- mówi Marek Wendreński- współautor projektu.

Bieg poświęcony pamięci Dziadka Wieśka oraz Babci Halinki, którzy dawali nam nadzieję na lepsze jutro pokaże, że biegać można nawet będąc niepełnosprawnym, schorowanym siedząc na wózku.

Bieg będzie trwał 3 dni. Można wystartować w dniach 17-19 kwietnia o jakiej porze chcemy.

-- Do zaliczenia biegu wystarczy, abyś przebiegł dowolny dystans przez 86 MINUT. Skąd ta liczba? 19 kwietnia 2021r Dziadek Wiesiek obchodziłby swoje 86 urodziny. Stąd ta symboliczna liczba. Dodatkowo jeśli masz ochotę możesz dodatkowo doliczyć sobie 80 minut za babcię czyli łącznie 166 minut- zachęca Marek.

Zainteresowanie biegiem jest ogromne. Na liście startowej w momencie przygotowywania tego materiału, było zapisanych 150 osób.

Bieg odbędzie się 17 kwietnia w wersji wirtualnej. 18 oraz 19 kwietnia zaplanowano pobiec grupą wyznaczoną trasą, tam gdzie dziadek Wiesiek i babcia Halinka przygotowywali się do maratonów.

- 18 kwietnia o godzinie 10:00 wystartujemy na Paprocanach w Tychach (zbiórka pod Piramidą). 19 kwietnia o godzinie 10:00 wystartujemy w Parku Śląskim w Chorzowie (zbiórka pod pomnikiem górników). Wyniki każdego zawodnika będą kolekcjonowane pod postem utworzonym tuż przed wydarzeniem. Na podstawie opublikowanych wyników, będziemy robić podsumowanie biegu- podkreśla Marek Wendreński.

W tym roku w pakiecie startowym zawodnicy znajdą :

* Koszulkę GrandpaGang

* Pamiątkowy Medal

* Niespodzianki od partnerów biegu

Dodatkowo w pierwszych 100 pakietach znajdzie się książka MARATON POKOLEŃ.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!"

Wyjątkowy bieg ku pamięci Dziadka Wiesia & Babci Halinki. Posłuchaj o szczegółach
Źródło: Niezwykły bieg wielkiej rodziny Grandpagang
Nasi Partnerzy polecają