Od 1 czerwca w kopalniach ruszą szczepienia górników. Zapisanych jest prawie 13 tysięcy pracowników i ich rodzin

i

Autor: PGG Zdjęcie poglądowe

Od 1 czerwca w kopalniach ruszą szczepienia górników. Zapisanych jest prawie 13 tysięcy pracowników i ich rodzin

2021-05-20 13:46

We wtorek, 1 czerwca ruszą szczepienia górników i ich rodzin w punktach przygotowanych przez Polską Grupę Górniczą. Pracownicy kopalń będą szczepieni preparatem firmy Pfizer BioNTech. Zobaczcie, gdzie powstaną punkty szczepień górników.

Przypomnijmy, że do udziału w akcji w ramach rządowego programu wakcynacji przeciwko Covid 19 w zakładach pracy zapisało się na przełomie kwietnia i maja ponad 12,5 tys. pracowników PGG S.A. oraz ich rodzin (małżonkowie i pełnoletnie dzieci).

Rejestrację zorganizowano za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, a chętni mieli możliwość wyboru jednej z 10 lokalizacji w miejscowościach działania spółki (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska – dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). PGG S.A. jako jedna z pierwszych w Polsce zgłosiła akces do rządowej inicjatywy szczepień w zakładach pracy. Stosowne porozumienie w sprawie medycznej organizacji szczepień zawarto ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach.

Dyrektorów ds. pracowniczych kopalń PGG S.A. wyznaczono na koordynatorów szczepień w poszczególnych lokalizacjach. Na początku maja zgłoszenie z listą chętnych do szczepień z PGG S.A. przesłane zostało do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a spółka oczekiwała na potwierdzenie dostarczenia odpowiedniej partii szczepionek.

Informacja o rozpoczęciu szczepień dotrze do pracowników jeszcze w czwartek za pomocą specjalnej wiadomości SMS na telefony komórkowe. Ponieważ część chętnych zdołała już zaszczepić się lub termin wyznaczony w ramach ogólnodostępnych skierowań może być szybszy niż w zakładzie pracy, spółka prosi pracowników o niezwłoczne poinformowanie w swojej kopalni lub oddziale o zamiarze rezygnacji ze szczepienia w PGG S.A.

Każdy zarejestrowany pracownik (i członek jego rodziny) zostanie indywidualnie poinformowany za pomocą SMS-a o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. Informacja zostanie wysłana nie później niż 2 dni przed wyznaczonym terminem.

Źródło: Polska Grupa Górnicza

Raport z Anteny 20.05
Źródło: Od 1 czerwca w kopalniach ruszą szczepienia górników. Zapisanych jest prawie 13 tysięcy pracowników i ich rodzin