Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas interwencji w Rudzie Śląskiej

2021-04-19 9:01 Arkadiusz Nauka
Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas interwencji w Rudzie Śląskiej
Autor: mat.własne Zdjęcie poglądowe

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek rano w Rudzie Śląskiej. Policjant śmiertelnie postrzelił mężczyznę podczas próby jego zatrzymania. "Mężczyzna miał broń ostrą i mierzył w kierunku policjantów" - przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas próby jego zatrzymania w Rudzie Śląskiej. Jak przekazała policja, 36-letni mężczyzna był uzbrojony, miał ostrą broń i mierzył w policjantów.

- Podczas próby zatrzymania mieszkańca Rudy Śląskiej, policyjni kontrterroryści użyli broni wobec agresywnego 36-latka. Mężczyzna podczas ucieczki staranował radiowozy i mierzył z broni palnej do policjantów. Padły strzały. Na skutek odniesionych obrażeń napastnik zmarł - informuje podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Cała akcja rozegrała się w poniedziałek, 19 kwietnia o poranku. Policjanci na wniosek prokuratora ruszyli w teren, żeby zatrzymać 36-letniego mężczyznę. Namierzyli go na jednej z dróg dojazdowych do miejsca zamieszkania. Gdy mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, zaczął uciekać swoim samochodem. Policjanci rozpoczęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

- Policjanci mieli również podejrzenia, że mężczyzna posiada broń. W trakcie ucieczki mieszkaniec Bykowiny staranował radiowozy, którymi mundurowi próbowali zablokować mu drogę. Kiedy dojechał do skarpy i nie miał już możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wybiegł z samochodu. Następnie wyciągnął broń i zaczął mierzyć z niej w kierunku stróżów prawa. Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni - wyjaśnia podinspektor Aleksandra Nowara.

Obecny na miejscu policyjny zespół medyczny reanimował mieszkańca Rudy Śląskiej, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Wypadek samochodowy w Mierzecicach
Źródło: Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas interwencji w Rudzie Śląskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany