Potężna awaria kolejowa na Śląsku. Pociąg uderzył w słup sieci trakcyjnej. Utrudnienia potrwają jeszcze kilkanaście godzin

2021-04-06 9:13 NAU
Potężna awaria kolejowa na Śląsku. Pociąg uderzył w słup sieci trakcyjnej. Utrudnienia potrwają jeszcze kilkanaście godzin
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie poglądowe

Nieznani sprawcy uszkodzili słup sieci trakcyjnej. W obniżonych słup wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Straty materialne są jednak ogromne. Ruch pociągów został wstrzymany i te utrudnienia potrwają jeszcze co najmniej kilkanaście godzin.

Wypadek pociągu w Chorzowie. Skład kolejowy uderzył w słup sieci trakcyjnej

W Poniedziałek Wielkanocny ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Bytom Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. Podróżni wraz z drużyną konduktorską (łącznie 21 osób) kontynuowali podróż autobusem.

- W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Jest przerwa w ruchu pociągów. Przywrócenie ruchu  - po naprawie sieci trakcyjnej, planowane jest w środę - poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

Jak podaje PKP, przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej. Komisja szczegółowo będzie analizować sytuację.

Trasą kursują tylko pociągi Kolei Śląskich. Na odcinku Bytom  – Chorzów Batory wprowadzono zastępczą komunikację autobusową za 30 pociągów. To relacje z Katowic do i z Tarnowskich Gór, Kluczborka, Lublińca. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach.

Na miejscu od wczoraj pracują dwa pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Dodatkowo prace rozpocznie trzeci pociąg. To maksymalna liczba ludzi i sprzętu do efektywnej pracy w trudnych warunkach. Tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Dojazd na miejsce zdarzenia możliwy jest tylko torem.

Krzysztof Krawczyk nie żyje
Źródło: Potężna awaria kolejowa na Śląsku. Pociąg uderzył w słup sieci trakcyjnej. Utrudnienia potrwają jeszcze kilkanaście godzin
Nasi Partnerzy polecają