Potężna burza przeszła nad Częstochową. Kaplica na Jasnej Górze zalana! [ZDJĘCIA]

i

Autor: biuro prasowe Jasnej Góry Woda wdarła się do kaplicy jasnogórskiej po gwałtownej nawałnicy nad Częstochową

Potężna burza przeszła nad Częstochową. Kaplica na Jasnej Górze zalana! [ZDJĘCIA]

2021-06-24 11:31

Potężna nawałnica przeszła w czwartek, 24 czerwca przed południem nad Częstochową. Wiele posesji zostało podtopionych. Ucierpiała również kaplica na Jasnej Górze. Straż pożarna musiała wypompować wodę z kaplicy. Na szczęście sytuację w miarę szybko udało się opanować.

Po gwałtownej burzy, która przeszła nad Częstochową, woda wdarła się m.in. do kaplicy na Jasnej Górze. Na miejsce błyskawicznie przyjechali strażacy, którzy wypompowali wodę z kaplicy. Wspierali ich również kadeci ze szkoły pożarniczej.

- Sytuacja jest opanowana. Trwają prace porządkowe. Nie nastąpiły żadne poważne zniszczenia. Nabożeństwa w Kaplicy mają zostać wznowione o godz. 13.30. Do tej pory Msze św. sprawowane będą w Bazylice - poinformowało biuro prasowe Jasnej Góry.

Burza, która przeszła nad Częstochową w tej chwili wędruje na południe i po południu ma pojawić się nad aglomeracją górnośląską. Spodziewana jest nawałnica w Katowicach i okolicach.

ZOBACZ TAKŻE: Burza na Śląsku 24 czerwca. Na Śląsk nadciąga pogodowy armageddon. IMGW ostrzega przez gwałtownymi burzami i gradem [PROGNOZA POGODY 24.06.2021]

Burza na Bielanach.
Źródło: Potężna burza przeszła nad Częstochową. Kaplica na Jasnej Górze zalana! [ZDJĘCIA]