Prace drogowe w Michałkowicach

i

Autor: W. Mateusiak

Siemianowice: Na Bańgowie, Bytkowie i Tuwimie przybędzie miejsc parkingowych

2021-05-31 14:32

W Siemianowicach Śląskich przybędzie miejsc parkingowych. Trwa też remont jezdni i chodników. Miejsca w których teraz pracują drogowcy wybrali sami mieszkancy, bo inwestycje realizowane są głównie z budżetu obywatelskiego.

W pierwszej kolejności do remontu idą chodniki na Tuwimie, Bytkowie i Bańgowie. Na budowę miejsc parkingowych trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Na Bańgowie zostaną wyremontowane chodniki przy ulicy Reymonta 10-12, a także 46-56 i Szymanowskiego 2. Na Bytkowie do remontu idzie chodnik przy ul. Wróblewskiego 71. Ale to nie koniec inwestycji.

- Wkrótce możemy spodziewać się wymiany nawierzchni chodników przy ulicach: Grunwaldzkiej 6, Jagiełły 1, Zgrzebnioka 25, Niepodległości 58 - tu również zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni oraz budowy nowych ciągów pieszych przy ulicy Jagiełły 27-31 i ul. Zgrzebnioka 38-40 - mówi Piotr Kochanek, rzecznik siemianowickiego magistratu. 

Oprócz chodników w tych trzech dzielnicach zostaną wyremontowane drogi i wybudowane nowe miejsca parkingowe.

- Na osiedlu Tuwim przy ulicy Kasztanowej 9, 10 i Leśnej 9 przystąpiono do remontu jezdni i chodników oraz budowy miejsc postojowych. Oprócz tego rozpoczęła się wymiana nawierzchni drogi dojazdowej przy ul. Michałkowickiej 25-35, gdzie dodatkowo powstaną nowe miejsca postojowe i zostanie utwardzony dojazd do garaży - dodaje Kochanek. 

W czerwcu mają się rozpocząć roboty budowlane na Ptasim Osiedlu.

Roboty budowlane obejmą modernizację ulic: Skowronków, Kosów, Drozdów, Słowików i Czeladzkiej – od ul. Stara Szosa do ul. Żurawiej.

Większość inwestycji z wyjątkiem tych przy ulicy Leśnej i Kasztanowej, realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace powinny się zakończyć w lipcu i sierpniu 2021 roku. Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 1,3 mln zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Raport z anteny 31.05, godz.10
Źródło: Siemianowice: Na Bytkowie i Tuwimie przybędzie miejsc parkingowych