Śląskie: 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę. Doszło do awantury

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Śląskie: 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę. Doszło do awantury

2021-07-20 13:18

Do karczemnej awantury doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Łaziskach Górnych. Wezwani na interwencję policjanci łaziskiego komisariatu zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat. Wcześniej jeden z nich miał wszcząć awanturę przy jednym z miejscowych lokali gastronomicznych.

Do opisywanej interwencji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 lipca). Policjanci miejscowego patrolu, na prośbę pracownika jednego z lokali gastronomicznych przy ulicy Dworcowej, udali się pod wskazany adres, gdzie miało dojść do przepychanek oraz kłótni. Niedaleko tego miejsca zauważyli wskazanego w opisie mężczyznę, który miał być prowodyrem całego zamieszania. W pewnym momencie 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę samochodu. Kolejnym celem jego ataku stał się jeden z interweniujących policjantów.

Na miejscu zdarzenia nagle pojawił się drugi z mężczyzn, 22-letni mieszkaniec Łazisk Górnych. Kiedy policjanci usiłowali obezwładnić agresywnego 18-latka, jego kompan, chcąc wspomóc swojego znajomego, zaczął odpychać mundurowych. W kierunku policjantów cały czas kierowane były wulgarne słowa oraz poniżające sformułowania.

- Napastnicy zostali zatrzymani. Jeden z nich trafił w do izby wytrzeźwień, a drugi do policyjnego aresztu. Następnego dnia obaj usłyszeli szereg zarzutów: znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz stosowania przemocy w celu wymuszenia czynności urzędowych. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności - poinformowało biuro prasowe mikołowskiej policji.

Raport z anteny 20.07, godz.10
Źródło: Śląskie: 18-latek podbiegł do radiowozu i uderzył pięścią w szybę. Doszło do awantury