Śląskie: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Kierująca Chevroletem nie dostosowała się do nowych przepisów

i

Autor: KMP Tarnowskie Góry do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w Nakle Śląskim

Śląskie: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Kierująca Chevroletem nie dostosowała się do nowych przepisów

2021-06-07 15:41

Bardzo groźny wypadek na przejściu dla pieszych w Nakle Śląskim (powiat tarnogórski). Kierująca samochodem Chevrolet Lacetti potrąciła pieszą, która wchodziła na oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia 54-latka siłą odrzutu wpadła na samochód marki Skoda Octavia. Wyglądało to dramatycznie. Policja przypomina, że od 1 czerwca na drogach obowiązują nowe przepisy.

Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych w Nakle Śląskim

To mogło skończyć się tragicznie. Na przejściu dla pieszych w Nakle Śląskim doszło do poważnego wypadku. 41-letnia mieszkanka Zabrza, która kierując samochodem marki Chevrolet Lacetti, potrąciła pieszą, która wchodziła na oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia 54-latka siłą odrzutu wpadła na samochód marki Skoda Octavia, którym kierowała 38-letnia kobieta. Potracona mieszkanka powiatu tarnogórskiego z urazem głowy oraz kończyn trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora.

Jak ustalili policjanci, 41-letnia kierująca Chevroletem nie dostosowała się w tej sytuacji do nowych przepisów drogowych. Przypomnijmy, od 1 czerwca pieszy ma pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście.

Raport z Opalenicy. Piątek wciąż o kulach, Fabiański gotowy do gaszenia pożaru
Źródło: Śląskie: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Kierująca Chevroletem nie dostosowała się do nowych przepisów