Śląskie: Groźny pożar w szpitalu. Ogień wybuchł w trzyosobowej sali. Ewakuowano prawie 60 pacjentów

2021-08-17 11:06 Arkadiusz Nauka
Śląskie: Groźny pożar w szpitalu. Ogień wybuchł w trzyosobowej sali. Ewakuowano prawie 60 pacjentów
Autor: Straż Pożarna Bytom Pożar wybuchł w nocy z 16 na 17 sierpnia

Do groźnego pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Ogień wybuchł w trzyosobowej sali chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych. Trzeba było ewakuować w sumie prawie 60 pacjentów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do groźnego pożaru doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Ogień pojawił się w trzyosobowej sali chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okien sali szpitalnej na 2 piętrze wydobywa się czarny gęsty dym. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru podając jeden prąd wody. Spaleniu uległo całe wyposażenie sali szpitalnej na II piętrze - przekazał mł. asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Personel szpitala podjął ewakuację pacjentów z piętra, na którym miejsce miał pożar. Równocześnie z akcją gaśniczą strażacy wraz z personelem medycznym ewakuowali pozostałych pacjentów przebywających na III i IV piętrze. Łącznie ewakuowano 57 osób, nikt nie został poszkodowany. Po przeprowadzeniu akcji gaśniczej, oddymieniu i dokonaniu pomiarów szkodliwych substancji (nie stwierdzono zagrożenia), dyrekcja placówki rozdysponowała pacjentów na poszczególne oddziały szpitalne. 

- Oddział wewnętrzny do czasu ustalenia przyczyny pożaru jest wyłączony z użytkowania. Pacjenci tego oddziału przebywają pod opieką personelu na innych oddziałach - poinformował Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Eska Summer City Śląsk: Scandinavia Resort
Źródło: Śląskie: Groźny pożar w szpitalu. Ogień wybuchł w trzyosobowej sali. Ewakuowano prawie 60 pacjentów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany