Śląskie: jechał na szczepienie, ale po drodze wylądował w rowie. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

2021-04-29 11:21 Arkadiusz Nauka
Śląskie: jechał na szczepienie, ale po drodze wylądował w rowie. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Autor: KMP Tarnowskie Góry Do wypadku doszło w Ożarowicach

Pewien mężczyzna bardzo chciał się zaszczepić przeciw COVID-19. Na umówione szczepienie bardzo mu się spieszyło. Tak bardzo, że za kierownicę wsiadł kompletnie pijany. Ostatecznie do punktu szczepień nie dojechał, bo jego samochód wylądował w przydrożnym rowie.

Do tego zdarzenia doszło w środę, 28 kwietnia po południu. Policjanci z tarnogórskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Jana Pawła II w gminie Ożarowice, doszło do „dachowania” pojazdu.

- Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci z Pyrzowic oraz tarnogórskiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Fiat panda znajdował się w rowie, ale na szczęście 56-letniemu kierowcy nic się nie stało. Mieszaniec powiatu tarnogórskiego jechał zaszczepić się przeciwko Covid-19, jednak na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i „dachował” do przydrożnego rowu - informuje podkom. Damian Ciecierski z tarnogórskiej policji.

Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd.

Raport z Anteny 29.04
Źródło: Śląskie: jechał na szczepienie, ale po drodze wylądował w rowie. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie
Nasi Partnerzy polecają