Śląskie: Ktoś podpalił punkt pobrań testów na koronawirusa. To robota antyszczepionkowców?

i

Autor: Śląska Policja Spłonął punkt pobrań przy ulicy Ziętka w Piekarach Śląskich

Śląskie: Ktoś podpalił punkt pobrań testów na koronawirusa. To robota antyszczepionkowców?

2021-11-15 13:12

W Piekarach Śląskich spłonął punkt pobrań testów na koronawirusa. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że było to podpalenie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ewentualni sprawcy nie zostali ujęci.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę, 14 listopada parę minut po godzinie 18:00. Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru punktu pobrań testów na koronawirusa przy ul. Gen. Jerzego Ziętka. Na miejsce skierowano służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą. W tych godzinach punkt jest już nieczynny.

- Przybyły na miejsce biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wykonał wraz z technikiem kryminalistyki oględziny. Wstępne ustalenia biegłego wskazują, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie poprzez oblanie łatwopalną cieczą. Piekarscy śledczy prowadza czynności mające na celu ustalenie sprawców tego aktu wandalizmu, za które grozi kara do 5 lat więzienia. Apelujemy do ewentualnych świadków zdarzenia o kontakt z piekarską jednostką Policji pod numerem 47 853 22 00. Gwarantujemy anonimowość - poinformowała piekarska policja.

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?
Źródło: Śląskie: Ktoś podpalił punkt pobrań testów na koronawirusa. To robota antyszczepionkowców?