Śląskie: Kuriozalna kolizja czterech samochodów. Nie wyhamowali przed przejściem dla pieszych [WIDEO]

i

Autor: Youtube/StopCham Do zdarzenia doszło na DK81 w Mikołowie

Śląskie: Kuriozalna kolizja czterech samochodów. Nie wyhamowali przed przejściem dla pieszych [WIDEO]

2021-07-27 9:00

Aż cztery samochody zderzyły się ze sobą na DK81 w Mikołowie. Sytuacja miała miejsce przed przejściem dla pieszych. Dwa samochody zdołały zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, dwaj pozostali kierowcy jednak się zagapili i doszło do kuriozalnej kolizji. Wszystko nagrała kamera samochodowa jednego z kierowców.

Pieszy zawsze ma pierwszeństwo na oznakowanym przejściu. Takie przepisy w Polsce obowiązują od niedawna, ale kierowcy wciąż nie potrafią dostosować się do nowych wytycznych. Czasem też zwyczajnie brakuje im czujności na drodze. Tak też było w przypadku kolizji, do której doszło w poniedziałek, 26 lipca o poranku na trasie DK81 w Mikołowie.

Na przejściu dla pieszych (bez sygnalizacji świetlnej) kierowcy ewidentnie się zagapili. Przed pasami na DK81 zatrzymała się ciężarówka i dwa samochody osobowe, żeby przepuścić przechodzącego mężczyznę. Nie zauważył tego kierowca Seicento, który uderzył w tył samochodu stojącego na pasach. Chwilę później do kolizji dołączył jeszcze kolejny pojazd. Zobaczcie jak to wyglądało.

To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują
Źródło: Śląskie: Kuriozalna kolizja czterech samochodów. Nie wyhamowali przed przejściem dla pieszych [WIDEO]