Śląskie: Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Bus zderzył się z ciężarówką, nie żyje jedna osoba

2021-07-20 7:42

Policjanci z Bierunia pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek o godzinie 9.00 na imielińskim odcinku autostrady A4. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni mężczyzna.

Do wypadku doszło na 358 kilometrze autostrady A4 w miejscowości Imielin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Fiat 42-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pas awaryjny, gdzie najechał na stojący zestaw ciężarowy man z naczepą, który wcześniej w tym miejscu był uczestnikiem kolizji. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni pasażer busa. Kierowca został przetransportowany do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Komisariatu Autostradowego w Krakowie. Mundurowi, pod nadzorem prokuratora, prowadzili oględziny miejsca wypadku i sporządzali wymaganą dokumentację. Na czas trwania czynności ruch w kierunku Katowic odbywał się tylko jednym pasem, a chwilami był całkowicie zablokowany.

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane
Źródło: Śląskie: Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Bus zderzył się z ciężarówką, nie żyje jedna osoba