Śląskie: Wsadził STOLEC do folii i napisał nienawistną wiadomość wobec Żydów. OBRZYDLIWE zachowanie

i

Autor: Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej Taka wiadomość pojawiła się na bramie cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej

Śląskie: Wsadził STOLEC do folii i napisał nienawistną wiadomość wobec Żydów. OBRZYDLIWE zachowanie

2021-07-05 13:30

Kolejny akty wandalizmu na cmentarzy żydowskim w Bielsku-Białej. Kilka dni temu młodociani wandale zniszczyli tam nagrobki. Teraz ktoś wsadził stolec do folii i umieścił na bramie cmentarza nienawistną wiadomość.

Coś obrzydliwego! Pewien mężczyzna zawiesił na bramie cmentarza przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku Białej folią ze... stolcem w środku. Była tam też kartka z obelgami wobec Żydów. To kolejny już akt wandalizmu na tym cmentarzu. Przypomnijmy, że kilka dni temu trzyosobowa grupa dzieciaków w wieku 12-13 lat zniszczyła kilkadziesiąt grobów znajdujących się na cmentarzu. Sprawcy zostali na szczęście schwytani przez policję. 

Tym razem jednak akt wandalizmu ma dużo bardziej obrzydliwy wymiar. W folii oprócz stolca znalazła się kartka, na której było napisane:

"Informacja do wszystkich Żydów. Zacznijcie srać tylko do własnych łużek i wykopcie swoich zmarłych, żebyście nie mieli czego odwiedzać, ani za czym tęsknić a to co jest pod spodem, to tylko próbka tego co macie pod swoimi jarmułkami"(pisownia oryginalna).

- Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym tygodniu, sprawca zostanie szybko złapany. (...) Trwa zbiórka na renowację pomników. Część z pieniędzy zostanie również przeznaczona na rozbudowę systemu monitoringu na cmentarzu - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

Wypadek na A1. Tak zginął Daniel z Zabrza
Źródło: Śląskie: Wsadził STOLEC do folii i napisał nienawistną wiadomość wobec Żydów. OBRZYDLIWE zachowanie