Śląskie: Żmija w gabinecie dentystycznym. Na pomoc przybyli strażacy

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Śląskie: Żmija pojawiła się w gabinecie dentystycznym. Na pomoc przybyli strażacy

2021-07-21 13:18

Chwile grozy w gabinecie dentystycznym w Tarnowskich Górach. Jak podaje lokalny portal tarnogorski.info, pracownicy gabinetu w łazience zobaczyli... żmiję. Na pomoc ruszyli strażacy, którzy zajęli się groźnym gadem.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 20 lipca w gabinecie dentystycznym mieszczącym się przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Jeden z pracowników gabinetu po wejściu do łazienki zauważył... żmiję zygzakowatą. Natychmiast powiadomił straż pożarną.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 11:15. Przybyli na miejsce strażacy znaleźli w łazience żmiję. Pracownicy gabinetu dentystycznego zauważając gada, zamknęli drzwi do łazienki, tak aby nie uciekł – mówi mł. kpt. mgr inż. Wojciech Poloczek, rzecznik prasowy KPP SP w Tarnowskich Górach, cytowany przez portal tarnogorski.info.

Ostatecznie żmija została schwytana i wywieziona do lasu. Wciąż jednak pozostaje zagadką w jaki sposób gad dostał się do gabinetu stomatologicznego.

Żmije rzadko kąsają człowieka i zazwyczaj szukają drogi ucieczki podczas takiej konfrontacji. Jeśli jednak czują się zagrożone to mogą ukąsić, choć przeważnie jest to suche ukąszenie, bez wstrzyknięcia jadu. Zawsze jednak w takich sytuacjach należy udać się do specjalisty.

Raport z anteny 21.07, godz.10
Źródło: Śląskie: Żmija pojawiła się w gabinecie dentystycznym. Na pomoc przybyli strażacy