Spisz wspomnienia dziadków. Chorzowski Skansen zaprasza młodzież do nietypowego konkursu

i

Autor: Jolanta Skwaradowska Spisz wspomnienia dziadków. Chorzowski Skansen zaprasza młodzież do nietypowego konkursu

Spisz wspomnienia dziadków. Chorzowski Skansen zaprasza młodzież do nietypowego konkursu

2020-11-17 18:11

" Oczami naszych pradziadków” pod takim hasłem chorzowski Skansen zachęca młodzież by spisała wspomnienia najstarszych członków rodziny, dotyczących tego jak kiedyś obchodzono różne święta. Spisane prace wezmą udział w konkursie.

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza młodzież (uczniów szkół średnich) do udziału w konkursie pt. "Oczami naszych pradziadków".  Konkurs polega na spisaniu wspomnień Dziadków lub Rodziców mówiących o dawnych zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami lub wydarzeniami  rodzinnymi.

- Konkurs ma na celu przypomnienie tych tradycji, które skrywają nasi dziadkowie czy rodzice, co oni pamiętają kiedy byli dziećmi albo gdy brali ślub. O to w tym konkursie chodzi aby zapytać ich o jakieś zwyczaje związane ze świętami, Andrzejkami, urodzinami czy pierwszym dniem szkoły. Potem trzeba spisać te wspomnienia i wysłać do nas - Mówi Joanna Skorupska-Badura z działu edukacji i popularyzacji.

Tekst ma zawierać 400 - 800 słów, mieć określone miejsce i czas (miejscowość, rok) i mówić o tradycjach, które faktycznie były lub nadal są kultywowane w domu albo w rodzinie. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody. Prace można nadsyłać do Skansenu do 20 listopada. 

Murale na Politechnice Śląskiej
Sonda
Czy miałeś robiony test na koronawirusa?
Źródło: Spisz wspomnienia dziadków. Chorzowski Skansen zaprasza młodzież do nietypowego konkursu