Tragedia na Pogorii III. Żeglarz wypadł z katamaranu. Jego ciało wyłowiono dopiero po dwóch tygodniach

2021-10-25 7:42
Tragedia na Pogorii III. Żeglarz wypadł z katamaranu. Jego ciało wyłowiono dopiero po dwóch tygodniach
Autor: Google maps

Znaleziono ciało żeglarza w jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna był poszukiwany od dwóch tygodni. Miał wypaść z katamaranu. Ciało 54-latka odnalazła w sobotę wieczorem Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Poszukiwania były utrudnione ze względu na duże głębokości, a także dużą powierzchnię jeziora, która wynosi ponad 200 hektarów.​

​Zakończyła się trwająca niemal 2 tygodnie akcja poszukiwawcza 54-letniego żeglarza, który wpadł do jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Do tragicznego wypadku doszło 9 października. Gdy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o osobie topiącej się w zbiorniku, rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Dwa tygodnie temu działania przerwano. Wznowiono je w sobotę na prośbę rodziny zaginionego. Tym razem pomogły zeznania świadka.

Świadek mógł się tylko odnieść w aspektach nawigacji do pewnych punktów, do figury geometrycznej. Był to trapez i w środku tego trapezu było ciało - mówi Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

W poszukiwaniach żeglarza brali udział policjanci, strażacy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz żołnierze z jednostki specjalnej z Lublińca.

Ostatnie chwile Pudziana przed walką z Bombardierem na KSW 64. Przybyły tłumy ludzi
Źródło: Tragedia na Pogorii III. Żeglarz wypadł z katamaranu. Jego ciało wyłowiono dopiero po dwóch tygodniach