Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. 62-latek nie zdążył uciec z płonącego domu

i

Autor: Śląska Policja Do pożaru doszło w ostatnią sobotę

Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. 62-latek nie zdążył uciec z płonącego domu

2021-05-24 9:03

Policja oraz prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny tragicznego pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w Piekarach Śląskich. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę. Gdy w domu przy ul. Skłodowskiej-Curie wybuchł pożar, dwie osoby zdołały uciec z płonącego budynku. Nie udało się to 62-letniemu mężczyźnie, którego zwłoki strażacy znaleźli chwilę później po opanowaniu pożaru.

Pożar w Piekarach Śląskich. Nie żyje 62-letni mężczyzna

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 15:3. Dyżurny piekarskiej straży pożarnej został powiadomiony o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

- Niezwłocznie na miejsce skierowano wszystkie służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą. Jak się okazało, w mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich zdołały samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Niestety podczas sprawdzania obiektu w mieszkaniu ujawnione zostały zwłoki 62-letniego mężczyzny - relacjonuje piekarska policja.

Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny. Czynności na miejscu prowadzone były przez piekarskich śledczych pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań po sprawdzeniu przez Straż Pożarną stężenia dwutlenku węgla.

Finał. Najbardziej spektakularne występy
Źródło: Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. 62-latek nie zdążył uciec z płonącego domu