Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na modernizację linii tramwajowej numer 14 w Mysłowicach. Prace ruszą w przyszłym roku

2020-12-01 14:00 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Modenizacja linii tramwajowej numer 14
Autor: Tramwaje Śląskie Modenizacja linii tramwajowej numer 14

Linia tramwajowa numer 14 w Mysłowicach doczeka się remontu. Spółka Tramwaje Śląskie wspólnie z miastem Mysłowice ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych.

W ramach inwestycji planuje się remont infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców.

- To zadanie obejmuje przebudowę blisko 1,5 kilometrowego odcinka linii tramwajowej, która biegnie w jezdni tych ulic oraz pętlę w sąsiedztwie dworca kolejowego i torowisko wydzielone do mostu nad Przemszą. W sumie to prawie 5 kilometrów toru pojedynczego. Torowisko to jest już mocno wyeksploatowane i kwalifikuje się do gruntownej modernizacji - powiedział nam rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada.

Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2021 roku., a zakończenie na wrzesień 2022 roku.

- Wyeksploatowana linia jednotorowa zostanie zastąpiona linią dwutorową dzięki czemu znacząco zwiększy się przepustowość tego torowiska. W zakresie miejskim inwestycji jest m.in. przebudowa wszystkich pozostałych elementów infrastruktury miejskiej, a zatem chodników, przejść dla pieszych, miejsc postojowych, jezdni, zatok autobusowych - dodaje Andrzej Zowada.

Ta inwestycja ma rozwiązać jeden z ważniejszych problemów komunikacyjnych w Mysłowicach. Korkujące się codziennie skrzyżowanie ulic Starokościelnej, Szymanowskiego i Krakowskiej, czyli DK 79 zamieni się w rondo.

Pierwszy raz na korcie | ESKA XD - Fit Vlog #3