Trwa zbiórka środków pierwszej potrzeby dla pacjentów covidowych szpitala Megres w Tychach

2020-11-30 14:27 KA
Zdjęcie poglądowe
Autor: Bicanski/pixnio.com

Szczoteczki i pasty do zębów, oliwka do ciała, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane i woda w małych butelkach z dziubkiem - tego najbardziej potrzebują pacjenci covidowi szpitala Megres w Tychach. Szczegóły na slask.eska.pl

Dlaczego radne klubu Inicjatywa Tyska organizują zbiórkę?

Do pogorszenia stanu zdrowia osób zakażonych koronawirusem często dochodzi znienacka. Dlatego kiedy trafiają do szpitala, nie mają ze sobą nawet szczoteczki do zębów. Dodatkowo nie zawsze pacjent jest odwożony do szpitala w pobliżu domu, dlatego rodzina ma problem z dowiezieniem mu potrzebnych przedmiotów. To właśnie takim osobom chcą pomóc tyskie radne.

- Pacjenci przebywający w tyskim szpitalu na oddziałach covidowych nie mogą opuszczać sal. Co istotniejsze, nikt nie może ich też odwiedzać. Dlatego też nie mają możliwości kupna tych podstawowych produktów - mówi Barbara Konieczna, przewodnicząca rady miasta Tychy. 

Jak można pomóc?

Wystarczy kupić artykuły higieniczne i przynieść je na tyskie hale targowe. Zbiórka potrwa do końca grudnia.

Tyscy radni pomogą też hospicjum Świetlikowo.

W czasie koronawirusa w potrzebie są nie tylko szpitale. Hospicjum Dzięcięce Świetlikowo w Tychach potrzebuje przede wszystkim maseczek ochronnych i rękawiczek jednorazowych. Przydadzą się też na pewno artykuły higieniczne.

- Potrzebne są zapinane na rzepy pieluchy, pieluszki w rozmiarach 2, 5, 6, podkłady nieprzemakalne rozmiar 90x60 cm, proszki, płyny do prania, chusteczki nawilżające, kremy, balsamy i ręczniki papierowe - wylicza Konieczna. 

Zbiórka trwa do 1 grudnia włącznie. Dary dla hospicjum można przynosić do tyskiego Urzędu Miasta.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9