fot. Joanna Łukawska

i

Autor: Joanna Łukawska

Uniwersytet Śląski ma swoją aplikację

2021-05-24 17:24

Studenci, absolwenci, doktoranci czy pracownicy Uniwersytetu Śląskiego mają swoją aplikację – to Connect UŚ, która łączy wspólnotę akademicką. Aplikacja pozwala na wysyłanie prywatnych wiadomości czy udział w dyskusjach na forum. Posiada bazę użytkowników. Dzięki filtracji można znaleźć studentów z danego miasta, kraju, kierunku studiów czy roku ukończenia.

- Dzięki funkcjom aplikacji możemy być w kontakcie ze wspólnotą naszej uczelni – pozwala ona na odszukiwanie znajomych ze studiów albo poznawanie nowych osób. Connect UŚ umożliwia zarówno wysyłanie wiadomości prywatnych, jak i uczestniczenie w dyskusjach na forum - mówi Jacek Szymik Kozaczko, rzecznik UŚ

Connect UŚ jest miejscem bezpiecznym. Każdy użytkownik zakładający profil jest weryfikowany. Pracownicy uczelni sprawdzają, czy dana osoba jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.

Dzięki aplikacji Connect UŚ użytkownik wyjeżdżający za granicę sprawdzi, czy w danym kraju lub mieście mieszkają albo przebywają osoby związane z Uniwersytetem Śląskim. Jeżeli tak, aplikacja pozwoli na nawiązanie z nimi kontaktu, a co za tym idzie – umożliwi otrzymanie od nich informacji o mieście, umówienie się na kawę lub spacer.

Jeżeli użytkownik znajduje ię w obcym mieście i jest w trudnej sytuacji, np. zgubimy się albo nie będziemy mogli się porozumieć, możemy wysłać komunikat HELP. Inni użytkownicy przebywający w tym mieście, otrzymają powiadomienie PUSH, dzięki czemu dowiedzą się o problemie.

Aplikacja posiada bazę użytkowników (absolwentów, studentów itp.) z możliwością filtracji np. ze względu na rok ukończenia studiów/kursu, kierunek studiów, kraj, miasto. Dzięki tej opcji można znaleźć znajomych i odnowić z nimi kontakt. Zakładka forum umożliwia zamieszczenie lub przeglądanie postów w czterech strefach: absolwent, student, pracownik oraz strefa innych osób związanych z Uniwersytetem Śląskim. Użytkownicy mogą także korzystać z komunikatora i wysyłać wiadomości prywatne do innych osób niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Connect UŚ można pobrać poprzez AppStore i Google Play.

Źródło: Uniwersytet Śląski ma swoją aplikację