Źródło UM Siemianowice Śląskie fot. Wojciech Mateusiak

i

Autor: Źródło UM Siemianowice Śląskie fot. Wojciech Mateusiak

Urząd miasta w Siemianowicach Śląskich przejdzie gruntowny remont!

2021-05-30 16:57

Budynek przy ulicy Michałkowickiej 105 przejdzie termomodernizację. Koszt tej inwestycji to ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych. Jak zapewniają władze miasta, remont sprawi, że urząd będzie nowoczesny i przede wszystkim ekologiczny.

Termomodernizacja obejmie między innymi: docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie dachu, wykonanie izolacji skrajnej i przeciwwodnej ścian piwnicy do gruntu, częściową wymianę drzwi zewnętrznych i okien, wymianę oświetlenia wbudowanego na oprawy LED, wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej oraz wymianę instalacji grzewczej i elektrycznej. Będzie też upragniona klimatyzacja.

Inwestycja realizowana jest w ramach większego projektu unijnego pn. „Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej”.Prace budowlane mają zakończyć się na początku 2022 roku, zgodnie z harmonogramem potrwają pół roku.

-Po termomodernizacji obiekt będzie zużywał mniej energii cieplnej – co obniży koszty ogrzewania, stanie się bardziej ekologiczny i jednocześnie zyska estetyczny wygląd. Niestety na czas remontu z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno interesanci jak i sami pracownicy urzędu. Niemniej, każdy mieszkaniec zostanie obsłużony podobnie jak do tej pory – w możliwie szybkim terminie - mówi Piotr Kochanek z siemianowickiego urzędu miasta

Źródło: Urząd miasta w Siemianowicach Śląskich przejdzie gruntowny remont!