Uwaga! Znaleziono niewybuchy w Mikołowie i Łaziskach Górnych. To bomby lotnicze [ZDJĘCIA]

2021-03-03 14:20 NAU

Niewybuchy w Łaziskach Górnych i Mikołowie. Trzy olbrzymie pociski zostały znaleziono podczas prac ziemnych na dwóch różnych posesjach. Dwa pociski zostały już zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego jednostki wojskowej, który stwierdził, że jeden z niewybuchów to butla po gazach technicznych.

Trzy pociski z czasów drugiej wojny światowej znaleziono w Mikołowie oraz Łaziskach Górnych podczas prac ziemnych. Pierwszy niewybuch zgloszono na posesji przy ul. Bukowej w Łaziskach Górnych -  tam prawdopodobnie znaleziono bombę lotniczą o długości 86 cm. Pocisk został zabezpieczony do czasu przyjazdu patrolu saperskiego jednostki wojskowej,

Jak się okazało, chwilę później podobny pocisk odkryto w Mikołowie przy ul. Sosnowej. Tym razem był to pocisk o długości 44 cm.

- Wszystkie te pociski prawdopodobnie pochodzą z okresu Drugiej Wojny Światowej - potwierdziła aspirant Ewa Sikora z policji w Mikołowie. Dodała, że nie było konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Patrol saperski, który przybył na miejsce stwierdził, że jeden z pocisków okazał się butlą po gazach technicznych. Chodzi o niewybuch znaleziony przy ulicy Bukowej.

Raport z Anteny 03.03