Z lotniska Katowice-Airport będzie można polecieć bezpośrednio do Tajlandii i na Kubę

i

Autor: Piotr Adamczyk/Katowice Airport Zdjęcie poglądowe

Z lotniska Katowice-Airport będzie można polecieć bezpośrednio do Tajlandii i na Kubę

2021-06-22 10:28

Z Katowic bezpośrednio do Tajlandii i na Kubę! Będzie to możliwe już w najbliższym sezonie zimowym. Wszystko dlatego, że biuro podróży Rainbow rozszerza swoją wakacyjną ofertę z Pyrzowic. Pierwsze loty we wskazanych kierunkach mają odbyć się na początku listopada, o ile oczywiście wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

W sezonie zimowym 2021/2022 biuro podróży Rainbow poszerzy ofertę wakacji z wylotem z Katowice Airport o Kubę i Tajlandię. Zgodnie z zapowiedziami touroperatora, pierwszy lot do Varadero na Kubie zostanie obsłużony 6 listopada 2021 roku, kierunek obsługiwany będzie co tydzień do 19 marca 2022 roku. Możliwość podróży z Pyrzowic do Tajlandii pasażerowie będą mieli już dwa dni później, czyli 8 listopada bieżącego roku. Loty do Bangkoku, które także realizowane będą co siedem dni, będą dostępne do 21 marca przyszłego roku. Nowe bezpośrednie połączenia czarterowe będą obsługiwane za pomocą bazującego w Katowice Airport Boeinga 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT.

- Wyloty z Katowic stały się prawdziwym hitem wylotów egzotycznych w tym sezonie. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że wciąż latamy z Katowic co tydzień pełnym Dreamlinerem na Dominikanę i do Meksyku. Zwykle kierunki te zamykaliśmy w okolicach Wielkanocy, a w tym roku nie dość, że będziemy latać do Puerto Plata i Cancun całe lato, to loty na lipiec i sierpień są już w dużej części wypełnione rezerwacjami. Dlatego w kolejnym sezonie zimowym postanowiliśmy pójść za ciosem i dodać kolejne dwa kierunki, które zrealizujemy bezpośrednio najwygodniejszym samolotem szerokokadłubowym z Katowic: Kubę i Tajlandię – mówi Maciej Szczechura z Rainbow Tours.

Loty na Kubę oraz do Tajlandii nie są jedynymi kierunkami, które wkrótce zasilą ofertę biura podróży Rainbow w Katowice Airport. Do pyrzowickiej siatki połączeń czarterowych dołączą również loty do Kenii oraz Gambii. Rejsy w ramach pierwszego kierunku będą dostępne od 9 października 2021 roku do 26 marca 2022 roku. Loty do Gambii będą z kolei obsługiwane od 5 listopada bieżącego roku do 25 marca przyszłego roku. Pasażerowie na obu trasach polecą samolotami linii lotniczej Enter Air.

Źródło: Katowice Airport

Justyna Święty-Ersetic: Covid wyniszczył mój organizm
Źródło: Z lotniska Katowice-Airport będzie można polecieć bezpośrednio do Tajlandii i na Kubę