Zbliża się XIII Memoriał Jerzego Janikowskiego! Młodzi adepci szermierki uczczą pamięć polskiego olimpijczyka!

2021-04-19 17:00
źródło UKS Kukułki
Autor: fot. UKS "Kukułki"

Jerzy Janikowski pochodził ze Śląska, był multimedalistą mistrzostw Polski, finalistą mistrzostw świata, a przede wszystkim reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Monachium i Montrealu. Turniej ku jego pamięci jest ogólnopolski i odbędzie się w weekend 8 i 9 maja w hali Ośrodka Sportowego Szopienice - MOSiR Katowice.

XIII Memoriał Jerzego Janikowskiego to ogólnopolski turniej szermierczy dzieci, który poświęcony jest pamięci dwukrotnego olimpijczyka, multimedalisty mistrzostw Polski i finalisty mistrzostw świata w tej dyscyplinie.

-Zawody te cieszą się dużą popularnością nie tylko na śląsku, ale i w całej Polsce, co roku Katowice odwiedza około 300 zawodników wraz ze swoimi opiekunami i trenerami - mówi organizatorka memoriału, Joanna Janikowska – Nycz.Impreza organizowana jest przez klub UKS „Kukułki”, który działa nieprzerwanie od roku 2005 r. Od początku swojej działalności zrzesza młodych adeptów szermierki na szpady. Klub od 13 lat organizuje ogólnopolski turniej szermierczy dzieci poświęcony pamięci założyciela klubu Jerzego Janikowskiego który był dwukrotnym olimpijczykiem.

Wydarzenie odbędzie się w weekend 8-9 maja. W sobotę udział w zawodach wezmą dziewczynki, a w niedzielę chłopcy. Zwody każdego dnia rozpoczną się o godzinie 10:00. Niestety z powodu pandemii – bez udziału publiczności.

Patronat nad tym wydarzeniem objęło Radio Eska.

Raport z anteny 19.04, godz.10
Źródło: Zbliża się XIII Memoriał Jerzego Janikowskiego! Młodzi adepci szermierki uczczą pamięć polskiego olimpijczyka!
Nasi Partnerzy polecają