Żywa Szopka Bożonarodzeniowa w Śląskim Zoo

2021-12-20 16:39

Do 9 stycznia 2022 r. w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym oglądać można żywą szopkę. To tradycja, która od kilku lat w okresie Bożego Narodzenia gości na terenie Śląskiego Zoo. W szopce oprócz figur Świętej Rodziny zobaczyć można żywe zwierzęta.

Od kilku lat w okresie Bożego Narodzenia w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym można oglądać Żywą Szopkę. Nie inaczej będzie i w tym roku. Dla wszystkich, którzy planują odwiedzić zoo w terminie 20.12-9.01 przygotowano 50% rabat na bilety wstępu do Zoo.

Żywa Szopka tradycyjnie zlokalizowana jest w drewnianym budynku, położonym w sąsiedztwie wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. We wnętrzu szopki zobaczyć można naturalnej wielkości figur Świętej Rodziny i Trzech Króli. Tradycją stało się, że figurom towarzyszą mieszkające w zoo żywe zwierzęta. W tym roku będą to kozy i owce. Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe. W tym roku Żywą Szopkę oglądać będzie można od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 roku w godzinach otwarcia zoo. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo.

Źródło: Żywa Szopka Bożonarodzeniowa w Śląskim Zoo