Miał 3,5 promila w organizmie i przekroczył prędkość o prawie 50 km na godzinę

2022-08-09 11:11 M.N
Miał 3,5 promila w organizmie
Autor: Pixabay

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, to wynik badania stanu trzeźwości 31-latka z gminy Bieliny, który pędził wczoraj wieczorem przez miejscowość Lechów osobowym renaultem, przekraczając prędkość o 46 kilometrów na godzinę. Nawet gdyby mężczyzna był trzeźwy to i tak, nie mógłby jeździć samochodem, gdyż sąd zakazał mu jazdy za wcześniejsze wykroczenia. Całej tej głupocie przyglądały się dwie pasażerki w wieku 20 i 22 lat.

Każdego dnia świętokrzyscy policjanci zatrzymują od kilku do kilkunastu nietrzeźwych kierujących. Co chwilę słyszy się z doniesień medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach, których sprawcy byli po alkoholu. Głupota, bezmyślność, czy zwykła ignorancja? Co sprawia, że dalej osoby po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę?

Gdyby nie kontrola policjantów z grupy Speed, kto wie, czy nie doszło by do kolejnej tragedii. W miejscowości Lechów, na drodze krajowej nr 74 funkcjonariusze wzięli na celownik laserowego miernika prędkości osobowego renaulta. Auto pędziło w kierunku Łagowa 96 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą francuskiego auta siedzi kompletnie pijany 31-latek, a pasażerkami są dwie dziewczyny w wieku 20 i 22 lat.

Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Bieliny. Mężczyzna zarzekał się, że wczoraj nie pił i że to najprawdopodobniej „pozostałości” po sobotnim weselu. W policyjnym systemie mundurowi ponadto ustalili, że mężczyzna nawet będąc trzeźwym, nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż w przeszłości miał kłopoty z prawem, za co sąd zakazał mu jazdy. Na miejscu 31-latek tłumaczył, że wraz z pasażerkami śpieszyli z pomocą do innej koleżanki, gdyż źle się czuła. Finalnie to właśnie ona pomogła nietrzeźwemu odbierając samochód z miejsca

Alarmy na Grochowie nie dają spać mieszkańcom. Tak wyją pociągi na Olszynce Grochowskiej

QUIZ czy można Ci zaufać? Jesteś godzien zaufania?

Pytanie 1 z 9
Przyjaciółka zdradza Ci swój wielki sekret. Co robisz?