Spotkanie z laureatami nagród honorowych Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury

i

Autor: Materiały prasowe Spotkanie z laureatami nagród honorowych Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury

Angażują się w rozwój kultury w Koszalinie. Nagrody honorowe Prezydenta Miasta

2021-05-20 10:00

Nagrody honorowe Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury zostały wręczone. Zazwyczaj laureaci otrzymywali statuetki podczas uroczystej Gali Kultury, jednak z powodu pandemii już dwa lata z rzędu gala nie mogła się odbyć. Prezydent Piotr Jedliński wręczył nagrody honorowe za 2019 i 2020 rok w kameralnym gronie w koszalińskim ratuszu.

Za wspieranie działalności kulturalnej w kategorii „Mecenas Kultury 2019” nagrodę otrzymały cztery osoby, m. in. Tomasz Bartos z Faktorii Lektorskiej MIKROFONIKA za wspieranie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” oraz Sławomira Ignatowicz, prowadząca w Koszalinie biuro turystyczne „Turysta”, które jest jednym z najwierniejszych partnerów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy i przedsięwzięcia artystyczne realizowane przez teatr. W 2019 roku biuro było partnerem festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”, wspierając finansowo jego realizację.

W tej samej kategorii, ale za 2020 rok nagrodę otrzymała Wanda Stypułkowska, prezes firmy MPS Koszalin, za utworzenie galerii sztuki, otwartej na uzdolnionych artystycznie pracowników, lokalnych twórców oraz artystów.

Za działania w zakresie kultury w kategorii „Inicjatywa Kulturalna Roku 2019” doceniono projekt Koszalińscy Muzycy Dzieciom. Jego pomysłodawca Michał Goldfarb, lider zespołu Woodland Spirit, zaangażował koszalińskich muzyków do stworzenia wyjątkowego utworu. W marcu 2019 premierę miała piosenka „Magiczny Ruch”, która stała się hymnem koszalińskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Magia”. Do utworu powstał teledysk. Kolejnym krokiem było wydanie składanki Koszalińscy Muzycy Dzieciom, na której znalazły się piosenki koszalińskich zespołów rockowych. Płyta była sprzedawana podczas 3. edycji koncertu charytatywnego „Magia Rocka”. Zebrana kwota zasiliła konto Fundacji.

„Wydarzeniem kulturalnym roku 2020” uznano musical „The Bodyguard” wystawiony w nowym koszalińskim teatrze muzycznym „Adria”, który jako pierwszy w Polsce otrzymał amerykańską licencję na jego wyprodukowanie.

W sumie prezydent Koszalina w 2020 r. przyznał 32, a w 2021 - 22 nagrody w dziedzinie kultury.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Raport z Anteny 20.05
Źródło: Angażują się w rozwój kultury w Koszalinie. Wręczono nagrody honorowe prezydenta miasta