Nie daj się nabrać oszustwom „na wypadek”

i

Autor: Materiały prasowe Nie daj się nabrać oszustwom „na wypadek”

Oszuści

Oszuści wykorzystali metodę na "wypadek drogowy ". Mieszkaniec Kołobrzegu stracił oszczędności życia

2023-05-17 9:46

88-latek stracił 70 tysięcy złotych chcąc pomóc córce. Mężczyzna padł ofiarą oszustów, ponieważ uwierzył przestępcom i przekazał gotówkę na rzekomą kaucję. Policja przypomina, że każdą taką sytuację trzeba zgłaszać organom ścigania.

88-latek odebrał telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Usłyszał, że jego córka spowodowała śmiertelny wypadek i aby mogła opuścić areszt, potrzebna jest kaucja w wysokości 100 tysięcy złotych. Senior słysząc w tle rozmowy płacz kobiety przygotował gotówkę, którą miał w mieszkaniu. Chcąc pomóc córce kołobrzeżanin przekazał przestępcom 70 tysięcy złotych. 

Policja, która od lat otrzymuje wiele zgłoszeń dotyczących oszustw metodami "na policjanta" czy "na wnuczka", po raz kolejny apeluje o ostrożność przy odbieraniu telefonu od nieznanej osoby i przypomina, że nigdy w takich sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

“Szybcy i wściekli” - jak dobrze znasz popularną serię?

Pytanie 1 z 13
Zgodnie z chronologią wydarzeń akcja “Tokio Drift” rozgrywa się po części…
“Szybcy i wściekli” - jak dobrze znasz popularną serię? Quiz
ESKA LET'S BIKE 2023
Źródło: Oszuści wykorzystali metodę na "wypadek drogowy ". Mieszkaniec Kołobrzegu stracił oszczędności życia